Świece z wosków naturalnych 0
Świece z wosków naturalnych

Świece wykonane z wosków naturalnych zyskały sobie spore uznanie dzięki licznym zaletom i właściwościom. Są przede wszystkim ekologiczne. Woski naturalne są nietoksyczne, bezpieczne w użytkowaniu, biodegradowalne.

Najbardziej popularne są świece z wosku pszczelego i sojowego, ale są także wykonywane z wosku rzepakowego, kokosowego i palmowego.

Wosk pszczeli jest produktem ubocznym produkcji miodu. Służy do budowy plastrów miodu. Wosk pszczeli od wieków służy do produkcji świec. Świece z wosku pszczelego nie wydzielają trucizn, wspierają układ oddechowy, oczyszczają powietrze i ułatwiają zasypianie. Spalają się bezdymowo pozostawiając w pomieszczeniu delikatny zapach miodu. Wydzielanym z płomienia świecy jonom ujemnym przypisuje się takie właściwości jak oczyszczanie powietrza, stabilizacja ciśnienia krwi, a nawet unieszkodliwianie promieniowania urządzeń elektromagnetycznych, tj. komputera, telewizora, telefonu komórkowego. 

świece z wosku pszczelego

Obraz Lars Radzymski z Pixabay.

Wosk sojowy odkrył w 1991 r. Amerykanin Michael Richards szukając tańszej alternatywy dla wosku pszczelego. Wosk sojowy jest produktem naturalnym, wytwarzany jest z ziaren soi niemodyfikowanej genetycznie i bez dodatku pestycydów. Powstaje w ten sposób, że ziarna soi po dokładnym oczyszczeniu i wyłuskaniu, poddane są obróbce odsączeniu oleju oraz utwardzenia. Wosk sojowy jest bezpieczny dla środowiska, biodegradowalny oraz wydajny, gdyż pali się nawet do 50% dłużej niż świece parafinowe. Kolejnym atutem jest to, że wosk ten dobrze wydobywa zapach dodanego olejku eterycznego czy kompozycji zapachowych. Świece z wosku sojowego palą się bardzo czystym, delikatnym płomieniem. Każdy kto kiedykolwiek próbował usunąć plamę ze świecy parafinowej doceni fakt, że przy świecach z wosku sojowego nie ma z tym najmniejszego problemu. Wystarczy woda z mydłem!

 świece sojowe

Wosk rzepakowy wykazuje się podobnym właściwościami co sojowy. Jest produktem naturalnym, bezpiecznym dla środowiska, biodegradowalnym i nietoksycznym. Pochodzi głownie z europejskich upraw rzepaku. Jego czas spalania również jest dłuższy niż świec parafinowych, płomień jest czystszy i pięknie uwalnia zapachy.

Beata 

 

Komentarze do wpisu (0)

Blog kategorie
Blog chmura tagów
Blog archiwum
nie pon wto śro czw pią sob
1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl