Lifestyle and decisions about outfit. Young female sit on messy sofa. Worried girl decide what to wear. Many outfits hard decision. Nasze nawyki

Czy macie też tak, że jak coś nie jest perfekcyjne, to jest źle, nawet fatalnie. Coś Was uwiera, nie do końca wiadomo co, ale to bardzo doskwiera, siedzi jak zadra. Brzydka ściana w mieszkaniu, włosy nie obcięte tak jak chciałaś, niegrzeczne dziecko. A co jeśli pomimo tych niedoskonałości trzeba żyć dalej, nauczyć się tego? Mnie to zajęło dużo czasu. Wszystko co było nie do końca idealne odsuwałam w kąt, ale na dłuższą metę tak się nie da. Nasz świat nigdy nie będzie do końca pod naszą kontrolą i trzeba się starać, żeby było dobrze, ale nie idealnie. Tak się po prostu nie da. Z trudnością przychodzi mi zaakceptowanie, że nieposprzątane mieszkanie też jest ok, bo jest moje, dla mnie wygodne, podłoga nie musi zawsze lśnić.

To z czym przychodzi nam się zmierzyć to ocena innych, którzy będą nas osądzać poprzez pryzmat czystego domu, grzecznego dziecka, perfekcyjnego wyglądu. Nie dajcie się temu, jest trudno, ale dacie radę. To nieperfekcyjne dziecko, wygląd, dom jest twoje i robisz wszystko, co uważasz za słuszne, żeby było dobrze. Tyle i aż tyle. Wystarczy. Naprawdę.


Komentarze

  1. To prawda, ciężko by wszystko było idealne. Ja uczę się wyznaczać priorytety (zwłaszcza przy dziecku 🙂 ). Wiem, że nie ze wszystkim dać radę, że nie będzie perfekcyjnie. A odnosząc do rzeczy „zawodowych” to też z tym walczę :))

    • bialakartka mówi: Kwiecień 24, 2017 at 8:31 pm

      Tak, wyznaczenie priorytetów to duża sztuka. A przy małym dziecku szczególnie, bo zawsze ono najlepiej wie jakie są nasze najważniejsze zadania 🙂 Ja też ciągle się uczę, że zrobione, nawet nieperfekcyjnie jest zawsze lepsze od niezrobionego 🙂

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *