Poczucie bezpieczeństwa…masz w sobie Nasze nawyki / Życie wewnętrzne

Ciągle myślę o przyszłości…co się stanie, co mnie czeka, czy to będzie dobre dla mojej rodziny. W głowie codziennie przerabiam przynajmniej trzy scenariusze. A później martwię się,  co się wydarzy jak zrealizuje się jednak ten najgorszy.  Próbuję zabezpieczać się na różne sposoby przed złymi momentami, które mają nadejść. Zawsze mam plan B i nawet C. Tylko wiecie nie bardzo mam czas cieszyć się tym co jest, bo ciągle planuje co będzie. A tego nikt Ci nie powie…no może wróżka, chociaż to też rzadko się spełnia. Chyba, że bardzo w słowa takiej wróżki uwierzymy…A i właśnie słowo klucz- uwierzymy.

Czy nie jest tak, że planując tysiące wariantów naszego życia, czasem podświadomie jesteśmy przekonani,  że spełni się ten właśnie ten najgorszy? A sami wiecie jak jest, to czemu dajesz siłę, to co przyciągasz, właśnie to do Ciebie przychodzi. Czy nie jest tak, że nawet będąc przygotowanym na różne scenariusze i tak boimy się zrobić ten krok na przód ponieważ  strach przed nieznanym i tak jest ogromny.

A co gdyby uwierzyć w to, co kiedyś powiedział mi znajomy: że rozwijamy się , z każdym dniem nabywamy nowe doświadczenia, większą wiedzę? Patrząc na wszystko z tej strony, możemy się spodziewać, że może być tylko więcej spełnienia, zadowolenia.

Skoro tak, dlaczego zawsze wybierać opcję mniej ryzykowną? Może warto znaleźć takie miejsce w sobie, gdzie wyobraźmy sobie, że jest umiejscowione nasze poczucie bezpieczeństwa i poczuć, że ono tam jest i nic i nikt nie może nam go zabrać. Sami je sobie tylko niszczymy poprzez codziennie lęki, zmartwienia, czarne scenariusze. Tak naprawdę jesteśmy bezpieczni, bo możemy na siebie liczyć, bo potrafimy znaleźć wyjście z każdej sytuacji, bo się nie poddajemy. Złudne jest przekonanie, że potrafimy coś przewidzieć, możemy wymyślić wiele wersji przyszłości, a życie i tak pewnie nas zaskoczy.

Jeśli chesz pełnego bezpieczeństwa idź do więzienia. Tam dostaniesz jedzenie, ubranie, opiekę medyczną itp. Jedyne czego będzie ci brakowało to...wolności

Dwight D.Eisenhower -

Jedyne co możemy zrobić to dbać o przekonanie, że zawsze damy sobie radę i że wszystko ma sens.  Każdy z nas ma wielką siłę, dzięki której może pokonać przeszkody, tylko trzeba w to mocno wierzyć i poczucia bezpieczeństwa szukać nie na zewnątrz, ale w sobie. Wracajmy codzienne do tego miejsca w naszym sercu, gdzie znajdziemy naszą wiarę w to, że wygra nasz najlepszy plan, a jeśli nie i tak będzie dobrze.

Poczucie bezpieczeństwa, które masz w sobie świadczy o twoim poczuciu własnej wartości, o twojej osobowości, o odporności emocjonalnej oraz o indywidualnej sile lub jej braku

Stephen Covey -

 

 


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *