Jeszcze tylko posprzątam… Nasze nawyki / Po prostu szczęście

Dzisiaj jest nowy dzień. Taki dzień, że można z nim zrobić wszystko. Pójść na spacer, poczytać, ugotować cos dobrego. Poleżeć na słońcu.

Co nam potrzeba do szczęścia? Tak niewiele, kilka uśmiechów, kilka przytuleń, dobre słowo.
Co robimy? Cos zupełnie przeciwnego. Biegniemy przed siebie, zapominamy, że wystarczy popatrzeć dookoła siebie.

Jaka wartość ma kawa na słońcu, a nawet spacer po alejce z jesiennymi liśćmi ? Ogromną, to nasza chwila wytchnienia.
Jednak nie mamy czasu, ciągle zagonieni, a obok przepływa życie. Głowa zawsze zajęta tysiącami przemyśleń, obojętny wzrok i tylko ciągle ta myśl, żeby zdążyć- nadrobić pracę, odebrać dziecko, jeszcze posprzątać, pojechać na zakupy….tylko kiedy żyjemy?

Codziennie jesteśmy coraz lepsi w dostarczaniu wyników w pracy, w wychowywaniu dziecka według najnowszych, genialnych metod wychowawczych, urządzaniu pokoju maluchów tak, żeby się lepiej rozwijały, gotowaniu tak, aby lepiej odżywiać całą rodzinę i sprzątaniu na błysk jak Perfekcyjna Pani Domu. Tylko nagle czegoś bardzo brakuje i nie wiadomo co się dzieje- przecież wszystko jest tak jak w poradnikach, idealne.
To czemu w pracy nic nie idzie tak jak powinno, dziecko jest przykładem największego terrorysty świata, a i partner jakiś już nie ten sam… I jakoś tak wszystko traci nagle znaczenie.

Często w pogoni za tym, co powinniśmy i musimy, nie widzimy szczegółów, małych znaków, że coś trzeba zmienić. Jak łatwo przegapić coś ważnego w codziennej gonitwie.

Wiem, że ciągle słyszymy z różnych stron o tak modnej dziś filozofii slow life. Tylko jak się zatrzymać, jeśli inni wokół gdzieś nieustannie się śpieszą? Wyjdź, proszę, chociaż na chwilę z tego biegu.

Im bardziej świętujsze swoje życie, tym więcej daje ci ono powodów do świętowania

Oprah Winfrey -

Nie damy rady zmienić wszystkiego w jeden dzień, ale krok po kroku już możemy. Zacznij proszę dziś- jest piękny dzień, usiądź na chwilę, wyjdź na zewnątrz, podnieś jesienny liść. Odetchnij, nie myśl przez chwilę o tym co musisz, uśmiechnij się do siebie. To Twoja chwila.

Zrób z tym dniem, co tylko chcesz- świętuj go na tyle na ile możesz.

Dziś nie jesteśmy idealne- dziś jesteśmy sobą.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *