Odkryj w sobie łobuza Po prostu szczęście

Czy pamiętasz kim byłaś, zanim inni Ci powiedzieli kim powinnaś być?

Danielle La Porte -

Wiecie, co przyszło mi ostatnio do głowy jak zobaczyłam dzieciaki zjeżdżające z wysokiej górki? Że ja bym się teraz bała.  Bo to takie nieprzewidywalne, nie masz kontroli, możesz się przewrócić, nie wiadomo, w którą stronę pojechać. Dlaczego nie myślałam tak kiedyś, tylko czasem jechałam tak, żeby się specjalnie przewrócić? Powoli przypomniałam sobie coraz więcej rzeczy, które kiedyś były dla mnie naturalne. Chodziłam po wysokich drzewach, nosiłam w wiaderku gąsienice (teraz brzydzę się ich bardzo),  próbowałam jeść różne dziwne rzeczy, uczyłam się malować, chociaż różnie wychodziło, śpiewałam , chociaż nie miałam talentu. Dzisiaj jestem bardzo ostrożna.  Ciągle myślę o tym co powiedzą ludzie, co się może stać. I przede wszystkim pojawia się chęć kontrolowania wszystkiego.  A co gdybyśmy postanowili sobie dzisiaj przypomnieć sobie jaką mieliśmy odwagę będąc dzieckiem i spróbować chociaż częściowo wprowadzić to w życie?

Przypomnijcie sobie co lubiłyście robić jak byłyście małe.  Ja na przykład wszelkiego rodzaju pikniki- może czas, aby taki urządzić w ogródku lub w domu? A Ty może kochałaś malować, może czytać, może jeść coś specjalnego? Przypomnij to sobie dzisiaj i spróbuj powtórzyć. Na pewno przyniesie Ci to wiele radości.

Przypomnijcie sobie jakie byłyście jako dziecko? Ciekawe świata, odważne, prawdomówne? Myślę, że warto się zastanowić dlaczego już takie nie jesteśmy, przynajmniej częściowo. Co się stało przez te lata, że zniknęło to nasze zainteresowanie wszystkim, cieszenie się chwilą? Myślę, że warto do tego wrócić i zastanowić się co chcielibyśmy z tego dziecka znowu mieć w sobie. Skoro kiedyś tak było, to czy nie możemy tego znowu odkryć? Czy tamta ja była mniej prawdziwa? Nie. Czy byłam bardziej szczęśliwa – pewnie tak.

Jeszcze jedna metoda, wypróbowana też przeze mnie. Spróbujcie sobie wyobrazić siebie jako małe dziecko, jak wyglądałyście, co mówiłyście. Wieczorem przed zaśnięciem przypomnijcie sobie ten obraz i przytulcie w wyobraźni tą małą wersję siebie. Czy ono chce Wam coś powiedzieć? Posłuchajcie tego głosu. Naprawdę warto.


Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *